prekryti
  1. Domů
  2. Akce
  3. Projekty
  4. 2014

ZELENÉ STŘECHY-ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ DO MĚST
Poskytovatel: Ministerstvo životního prostředí


SEMINÁŘE ZELENÉ STŘECHY - ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ DO MĚST
V rámci projektu ZELENÉ STŘECHY- ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ DO MĚST, jsme uspořádali celkem pět přednášek v krajských městech pod stejnojmenným názvem. Smyslem seminářů bylo seznámení účastníků se způsoby a možnostmi, jak využít střechy budov pro zeleň. Mezi hlavní témata patřily zejména:

Termíny a místa konání: Brno 3.11.2014, Ostrava 7.11.2014, Hradec Králové 13.11.2014, Praha 14.11.2014, České Budějovice 26.11.2014. Semináře byly určeny zejména pro pracovníky státní správy a samosprávy, architekty, krajinářské architekty, studenty, stavební a zahradnické firmy.


ODBORNÁ EXKURZE LINEC
V rámci projektu "Zelené střechy- zdravé prostředí do měst" jsme 30.9.2014 navštívili zelené střechy města Lince. Exkurze se uskutečnila ve spolupráci s magistrátem města Lince, odborem pro rozvoj a plánování. Jeho zástupce pan Edmund Maurer nás uvítal v prostorech Nové radnice a seznámil nás s konceptem rozvoje zeleně ve městě, metodou jeho monitoringu a způsobem podpory investic do zelených střech. Jejich aktuální počet v Linci je 470.

V rámci exkurze jsme navštívili tři objekty:

Landschaftspark Bindermichl, pod nímž vede dálnice A7 
Obytný komplex Wohnanlage GuglMugl
Městský park v centru města City ParkODBORNÁ EXKURZE VÍDEŇ
V rámci projektu "Zelené střechy- zdravé prostředí do měst" jsme 24.6.2014 navštívili zelené střechy a fasády města Vídně. Téměř padesát účastníků z řad členských firem Svazu zakládání a údržby zeleně a jeho odborné sekce Zelené střechy, pracovníků školství a státní správy, studentů, projektantů a zahradnických firem shlédlo celkem šest objektů se střešním ozeleněním, zelenou fasádou nebo jejich kombinací. Exkurze se uskutečnila ve spolupráci s rakouským svazem zelených střech - Verband für Bauwerksbegrünung (V.f.B.) a především s jeho zástupkyní Verou Enzi.

Seznam navštívených objektů:

Fultonstrasse Autofreie Stadt (Nordmanngasse 25, 1210 Wien) 
Sargfabrik (Goldschlagstrasse 169, 1140 Wien) 
Embelgasse Fassadenbegrünung und Dachgärten (Embelgasse 38, 1050 Wien) 
MA 48 Fassadenbegrünung (Einsiedlergasse 2, 1050 Wien) 
Boutique Hotel Stadthalle (Hackengasse 20, 1150 Wien) 
OASE 22, Adelheid-Popp Gasse Dachbegrünung SkyWalk (Adelheid Popp Gasse, 1220 Wien)


VELETRH STAVBA A STŘECHA OSTRAVA
Ve dnech 27. února – 1. března 2014 jste nás mohli navštívit v naší společné expozici na výstavišti Černá louka, věnované propagaci zelených střech a ozelenění fasád na severní Moravě. Zajišťovali jsme rovněž doprovodný program formou odborných přednášek na téma: Význam zelených střech, typy-členění zelených střech, příklady realizace. 

    
VELETRH STŘECHY PRAHA
Ve dnech 23.-25.1.2014 jste mohli navštívit společnou expozici našich členů v PVA EXPO PRAHA Letňany. Představili jsme nejnovější trendy v oblasti ozelenění střech a fasád, nabídli poradenskou činnost i doprovodný program veletrhu formou odborných přednášek. 

Závěrečná zpráva projektu [PDF] ke stažení

FOTOGALERIE

Webové stránky vznikly v rámci projektu Zelenestrechy.info – webový informační portál pro ozeleňování střech, který byl podpořen Ministerstvem životního prostředí. Webové stránky nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.